Startsida Blog Om Sajten Kontakta


31 juli – 06 aug, 2011
Veckomeddelande från Saint Hilarion

31 juli – 06 aug, 2011


Mina Älskade!

Livet på jordeplanet börjar gå i en snabbare takt än tidigare. Det kommer att bli många händelser som inträffar som verkar vara mirakulösa och svåra att tro på. När dessa händelser inträffar, kom då ihåg att behålla jämvikten hela tiden och vara i frid och lugn. När dimensionerna närmar sig mer och mer kommer det att uppstå större känslor av glädje och förväntan som känns i allas hjärtan, och en känsla av förestående frihet börjar slå rot.

Det är nu dags att ta era steg till nästa nivå, nivån av eget ansvar och självbehärskning. Fokusera helt på vad ni önskar skall manifestera och ta form i era liv och i er värld och låt ingenting distrahera er från detta fokus. De kommande veckorna och månaderna är tider av möjlighet att göra stora framsteg i er evolutionsspiral för att uppnå Mästerskap i era mänskliga jag och börja göra framsteg som omfattar större förmågor och talanger än ni tidigare trodde var möjligt. Var och en av er är kapabel att uppnå större saker än ni någonsin har drömt kan vara möjliga.

När ni stiger upp till platån, vet då att när ni tar tillbaka er personliga kraft och suveränitet, då gör ni ett val som är för det högsta goda för alla. Varje positiv och fokuserad åtgärd som ni gör räknas väldigt mycket i det övergripande projektet av saker, och ni behövs alla för skapandet av ett nytt spel, ett som är fyllt av glädje, oändlig godhet och hälsosamma möjligheter. Tro på den inneboende godheten och storheten hos dina medmänniskor och håll denna vision med all den styrka du kan uppbåda varje dag, oavsett vad som sker runt omkring dig.

Den stora uppgift som nu ligger framför er, mina kära, är krossandet av det band av djupt inbäddade negativa tankeformer som har skapats till ett fält av energi av låg densitet som omger Jorden. De nya kosmiska energier som kommer in bistår er i den här processen, men ni är de som måste ange era avsikter för att göra så att det sker. På en planet med fri vilja är det invånarna som måste utöva sin suveränitet och gudomliga rättighet för att återställa denna planet till dess ursprungliga gudomliga plan genom att bestämma att det är så. Praktisera er rätt som medskapare med den Gudomliga Källan av Allt som Är genom att dagligen avse en allians med den Gudomliga Planen för Jorden och alla och allting som finns på Henne.

Gör det till din intention varje dag att gå samman med ditt Heliga Kristna Jag och att följa Gudomlig vilja för det högsta goda för alla. Där är och kommer att fortsätta att vara många, många distraktioner som kommer att dra dig bort från din centrala kärna - om du tillåter det. Dessa tider kräver urskiljning och att du följer ditt hjärtas maningar, även om du för närvarande inte förstår varför.

Ni håller alla på att lära er att följa en högre vision, visionen av din stora JAG ÄR-Närvaro och detta kommer att kräva kapitulation av den mänskliga viljan till förmån för Gudomlig vilja. Tro på att ditt Högre Jag bara önskar det absolut högsta och bästa resultatet för dig och alla de som du älskar - och lita på att allt kommer att bli bra. Visualisera er själva som Ljusvarelser i storleken 3,6 meter höga och lek med den visionen dagligen. Föreställ er och känn er själva som kraftfulla varelser som kan påverka stora förändringar bara genom att vara här under dessa omvälvande tider. Känn kärleken från Skaparen i era hjärtchakran och stråla ut detta från er i koncentriska cirklar och vet att ert Ljus och er Kärlek verkligen gör en skillnad.

Tills nästa vecka

JAG ÄR Hilarion

Marlene Swetlishoff – www.therainbowscribe.com
Svensk översättning: Gertie Dahlberg - www.st-germain.se

---------------------------------------------------------

Comments from readers (0)